Kalendarz startów 2014

2014.03.30Sezon startuje za dwa tygodnie, plan startów ułożyłem właściwie w styczniu i najwyższa pora puścić go w świat. Najważniejsze cele na ten rok to zwycięstwo w kat. M2 w wyścigu MTB Mazovia 24 h oraz miejsce w czołowej dziesiątce kat. solo w wyścigu szosowym Bałtyk-Bieszczady Tour (1008 km non stop). Cały sezon będzie podporządkowany tym dwóm startom. Uwielbiam długie dystanse i mam zamiar w dobrym stylu zadebiutować w powyższych imprezach. Dodatkowo, jako przygotowanie przed nimi, pojadę Mazovię 12 h, w której chcę także powalczyć o dobry wynik.

Jeśli chodzi o maratony MTB to skupiam się wyłącznie na ulubionej Lidze Świętokrzyskiej. Będę zadowolony jeśli będę w stanie regularnie przyjeżdżać w drugiej dziesiątce open. Z takimi wynikami jest szansa na załapanie się w generalce do pierwszej dziesiątki w elicie, oczywiście jak zwykle na najdłuższym dystansie Master. Wymienione zawody zostaną uzupełnione tylko o lokalne wyścigi, na czele z Lubelską Vueltą (szosowa etapówka w okolicach Parczewa) oraz weekendem w Lublinie z Eliminatorem na Starym Mieście i XCO na Globusie. Do tego XCO w Urzędowie oraz cztery wyścigi w Grand Prix Puław, które obowiązkowo musiało znaleźć się w kalendarzu.

Póki co konsekwentnie robię swoje i przygotowuję się do sezonu, kilometrów przybywa, kolejne testy potwierdzają, że treningi przynoszą efekty i z tego jestem bardzo zadowolony. Pierwsze starty pokażą jak forma kształtuje się na tle konkurencji i ile jeszcze pracy przede mną, żeby na Mazovii 24 i Bałtyk-Bieszczady Tour noga była najmocniejsza. Kluczowe dla osiągnięcia sukcesów będzie ograniczenie liczby startów do minimum i odpowiednia regeneracja. Jeśli będę się trzymał tej strategii to wykonana praca na pewno przyniesie efekty i czekać mnie będzie dużo dobrych chwil :)