O mnie

Mam na imię Grzesiek i zawsze lubiłem jeździć rowerem. Na dobre ta przygoda zaczęła się w 2007, gdy kupiłem pierwszą szosówkę. W 2008 roku stajnia poszerzyła się o górala i zacząłem startować w wyścigach.

Punktem przełomowym w mojej przygodzie z kolarstwem był Maraton 700 km w 24 h w Puławach, który ukończyłem, mimo że miałem tylko kawałek towarzyszyć kolarzom. Rok później dystans maratonu został zwiększony do 750 km. Tym razem już od kilku miesięcy przygotowywałem się na cały dystans, który znowu udało się pokonać. Najważniejszą imprezą 2009 roku był jednak Maraton Rowerowy Dookoła Polski, który wymagał pokonywania codziennie średnio ponad 300 km, i który był moją największą rowerową przygodą.

Sezony 2010 i 2011 z wielu powodów nie były tak intensywne, zaliczyłem w nich w sumie raptem kilka startów. Zdałem sobie jednak sprawę, że wyścigi na rowerze to coś czego potrzebuję. Od 2012 trenuję i startuję już regularnie oraz prowadzę tę stronę.

Rocznik: 1986
Wzrost: 180 cm
Waga: 58-60 kg
Drużyna: MetroBikes.pl
Największy sukces: Ukończenie MRDP i 750 km w 24 h, II m. Mazovia 24h, I m. Gwiazda Południa

Rower to dla mnie jednak nie tylko sport i wyścigi. Wokół dwóch kółek kręci się całe moje życie. Brałem udział w wielu inicjatywach rowerowych, rowerem poruszam się po mieście, przez kilka miesięcy byłem nawet kurierem rowerowym, a od 2014 pracuję w sklepie MetroBikes.pl. Rowery to moja pasja i styl życia. Rower daje mi wolność!